fot. pixabay.com

Branża beauty apeluje o przesunięcie terminu obowiązkowej instalacji kas fiskalnych online

Branża beauty apeluje do Ministra Finansów, by przesunął o pół roku termin obowiązkowej instalacji kas fiskalnych online. Zgodnie z hramonogramem salony fryzjerskie, kosmetyczne, ale też lekarze, prawnicy i firmy budowlane muszą posiadać takie urządzenia od pierwszego lipca.

 Inicjatywa Beauty Razem alarmuje, że przedsiębiorcy mogą nie zdążyć z wymianą kas. Zwraca przy tym uwagę na to, że nowe rozwiązanie stanowi wyzwanie finansowe dla przedsiębiorców, którzy mierzą się w dalszym ciągu ze skutkami pandemii.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz, w rozmowie z redakcją Radia Maryja wskazał, że przesunięcie w czasie obowiązku stosowania kas fiskalnych online jest uzasadnione.

– Nie jesteśmy przeciwko kasom fiskalnym online, ale wymiana starych kas na nowe to operacja kosztowna. W momencie, kiedy branże były bardzo długo zablokowane w ramach walki z pandemią, ich możliwości finansowe drastycznie się zmniejszyły. Przesunięcie tego obowiązku o kilka miesięcy jest jak najbardziej uzasadnione i nie zaburzy całego systemu. Jako rzecznik jestem za tym i będę wspierał działania, aby przesunąć termin – poinformował Adam Abramowicz.

Do stosowania kas fiskalnych online zobowiązane zostały już warsztaty samochodowe oraz branża hotelarska i gastronomiczna.

RIRM

drukuj