fot. pixabay.com

Francuscy urzędnicy nękają polskich przedsiębiorców nieustannymi kontrolami

 Polscy przedsiębiorcy są nękani we Francji karami finansowymi oraz ciągłymi kontrolami. W ten sposób utrudnia się im prowadzenie działalności.  

 Francuska administracja przoduje w niekorzystnym traktowaniu polskich przedsiębiorców, sprzyjając jednocześnie krajowym przedsiębiorcom. Wobec Polaków stosowane są kary i kontrole.

– Są to działania w dużej mierze nie tylko niezgodne z duchem dyrektywy usługowej, ale w olbrzymiej części nielegalne – mówił Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

 Raport Związku Przedsiębiorców i Pracodawców pokazał konkretne przykłady firm, które spotkały się z ograniczeniami nałożonymi przez francuską administrację. Jedną z nich jest Aterium Work.

 – Polska Agencja Pracy Tymczasowej w latach 2018-2021 została skontrolowana przez francuską inspekcję pracy 15 razy, czyli średnio raz na 2 miesiące. Inspektorzy bezskutecznie szukali jakichkolwiek oznak łamania prawa pracy – powiedziała Kamila Sotomska ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

 Oprócz niekorzystnego francuskiego prawa, postępuje medialna kampania, która wymierzona jest w firmy pochodzące z Polski.

– Trzeci rozdział jest poświęcony antypolskiej propagandzie, która jest dość masowa we francuskich mediach. Jej celem jest pozyskanie sympatii francuskiej opinii publicznej dla tych działań– wskazał Cezary Kaźmierczak.

 Szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców zapowiedział, że w połowie lipca zostanie opublikowany kolejny raport. Tym razem będzie on poświęcony francuskim firmom w Polsce.

– Działalności firm francuskich w Polsce, których główną dominantą, cechą jest niepłacenie jakichkolwiek podatków na terenie Polski – podsumował prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Nowy raport ma być kontrastem wcześniejszego, który obrazował sytuację polskich korporacji we Francji.

TV Trwam News

drukuj