Bóg potrzebuje modlitwy i czynów

2013 rok minął także pod znakiem walki TV Trwam o miejsce na cyfrowym multipleksie. 180 manifestacji, w kraju i na świecie oraz dwa i pół miliona podpisów.

W obronie katolickiej stacji stanęło bardzo wielu przedstawicieli gmin i powiatów w Polsce, odbyło się kilka komisji sejmowych w tej sprawie – tak ogromnego poruszenia społecznego potrzebowały KRRiT, UKE i TVP, by prawdopodobnie od 15 lutego 2014 udostępnić katolickiej stacji miejsce na cyfrowym multipleksie.

Lidia Kochanowicz, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, przypomina że batalia o TV Trwam toczy się od przeszło trzech lat.

– 4 marca 2011 roku fundacja po raz pierwszy złożyła wniosek o przyznanie miejsca na MUX1 i wtedy w pierwszym postępowaniu administracyjnym nie otrzymaliśmy miejsca. Decyzją z lipca 2011 roku KRRiT uznała, że fundacja nie spełnia kryterium finansowego. Stwierdziła, że fundacja nie posiada możliwości finansowych aby mogła taką koncesję otrzymać. Decyzję tę zaskarżyliśmy wówczas Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – powiedziała Lidia Kochanowicz.

Dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis dodaje, że wciąż nie ma decyzji administracyjnej o rezerwacji częstotliwości, co także uniemożliwia wejście katolickiego nadawcy na MUX1.

– 9 sierpnia otrzymaliśmy decyzje koncesyjną, w której przyznano nam miejsce na MUX1, ale do dnia dzisiejszego nie możemy otrzymać rezerwacji częstotliwości mimo, że staramy się o to. Złożyliśmy wnioski, toczymy batalię przed UKE. Tak naprawę brakuje nam decyzji administracyjnej (decyzji rezerwacyjnej prezesa UKE). Bez niej porozumienie nie przełoży się na nasze wejście na MUX1. Uważam, że powinniśmy dalej trzymać rękę na pulsie i słać skargi do ministra administracji i cyfryzacji, aby urząd nie był bezczynny i tę decyzje wreszcie nam wydał – powiedziała Lidia Kochanowicz. WIĘCEJ

O. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja, podziękował wszystkim za modlitwę i działania podjęte w walce o wolność słowa i poparcie dla TV Trwam.

– Modlitwa i czyn, dopiero wtedy są wielkie owoce. Modlimy się tak, jakby wszystko zależało od Pana Boga, bo od Niego to zależy. Ale on potrzebuje również naszych czynów. Czynimy – z kolei tak – jakby od nas wszystko zależało. Staranie się o miejsce na multipleksie to jest ogromny zryw. To nie jest nasze pierwsze takie staranie. To samo było z Radiem Maryja. Wielu już pewnie zapomniało, a inni może nawet nie zauważyli (bo może później zaczęli słuchać radia), że rozgłośnia rozpoczęła nadawać 22 lata temu. Przedtem były wielkie starania – przypomniał o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja:


Pobierz Pobierz

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl