fot. Andrzej Kulesza/Nasz Dziennik

Blisko 3 tys. interwencji strażaków po  burzowej i wietrznej nocy

Ponad 2 tys. 700 razy interweniowali minionej doby strażacy w związku burzami i silnym wiatrem. Zginęła jedna osoba, a dwie zostały ranne. Najwięcej pracy strażacy mieli w województwach łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Mieszkańcy tych regionów pozostali bez prądu.

Interwencje polegały na usuwaniu powalonych drzew, udrażnianiu przepustów przy drogach i wypompowywaniu wody z zalanych posesji. [czytaj więcej]

Do tragicznego zdarzenia w którym zginął mężczyzna doszło na Mazowszu. O szczegółach mówi rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej  st. kpt. Krzysztof Batorski.

– Niestety w wyniku tych zjawisk atmosferycznych w miejscowości Pilica, to jest powiat grójecki, zginął mężczyzna. Spadł na niego konar odłamany z drzewa. W innych miejscach, w Warszawie i Głogowie, dwie osoby zostały ranne. Poniosły obrażenia wskutek odłamanych gałęzi drzew – poinformował st. kpt. Krzysztof Batorski.

Dziś pogoda również będzie niespokojna. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kolejnych województw. Silny wiatr i burze mogą wystąpić m.in. w woj. łódzkim, wielkopolskim, pomorskim i mazowieckim.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl