fot. PAP/Radek Pietruszka

Premier apeluje o zachowanie ostrożności w związku z silnym wiatrem

Pamiętajmy o bezpieczeństwie. Jeśli nie musimy, nie wybierajmy się w dalsze podróże. Śledźmy prognozy i ostrzeżenia pogodowe – zaapelował w poniedziałek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Odniósł się też do tragicznego zdarzenia w Bukowinie Tatrzańskiej: nasze myśli i modlitwy są z bliskimi Ofiar – napisał.

Na skutek gwałtownych wichur w poniedziałek sześć osób zostało rannych, a trzy zginęły. W Bukowinie Tatrzańskiej porywisty wiatr zerwał dach z wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Konstrukcja spadła na cztery osoby. Trzy z nich zmarły.

„W wyniku uderzenia orkanu Sabina strażacy od wczoraj interweniowali w całym kraju ponad 3200 razy” – napisał na Facebooku premier. Dodał, że w MSWiA zorganizowano specjalną odprawę, aby „we właściwy sposób czuwać nad rozwojem wydarzeń”.

Poinformował też, że jest w stałym kontakcie z szefem MSWiA Mariuszem Kamińskim.

 „(Minister) zapewnił mnie, że służby podległe Ministerstwu są gotowe do podejmowania działań związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Bardzo dziękuję wszystkim funkcjonariuszom za ich ciężką pracę i niezwykłe poświęcenie” – zaznaczył premier we wpisie.

„Jednocześnie z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w wyniku zerwania dachu w Bukowinie Tatrzańskiej zginęły dwie osoby. Nasze myśli i modlitwy są z bliskimi Ofiar” – napisał.

Zaapelował też o ostrożność.

 „Proszę, pamiętajmy dziś o bezpieczeństwie. Jeśli nie musimy, nie wybierajmy się w dalsze podróże. Śledźmy prognozy i ostrzeżenia pogodowe. Uważajmy na siebie i swoich bliskich” – podkreślił.

Jak poinformowało MSWiA w związku z huraganowym wiatrem, który przechodzi nad Polską, minister Mariusz Kamiński spotkał się ze st. bryg. Andrzejem Bartkowiakiem, komendantem głównym Państwowej Straży Pożarnej oraz gen. insp. Jarosławem Szymczykiem, komendantem głównym Policji. Szefowie służb przekazali ministrowi informacje o działaniach realizowanych przez funkcjonariuszy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl