Bieszczady/Zamiecie śnieżne w górnych partiach gór

Powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach wiejący z prędkością 86 km/godz. wiatr powoduje zamiecie i zawieje śnieżne – poinformował w czwartek ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Paweł Szopa.

Na Połoninie Wetlińskiej rano było 13 stopni mrozu. W górnych partiach Bieszczad leży średnio pół metra śniegu. Widoczność nie przekracza 30 metrów” – powiedział Szopa. 

Z kolei w bieszczadzkich dolinach pokrywa śnieżna wynosi ok. 25 cm, a termometry pokazują od minus siedem do minus dziewięciu stopni Celsjusza. W okolicach Cisnej i Ustrzyk Górnych prędkość wiatru dochodzi do 15 km/godz. Widać w promieniu pół kilometra.

W górnych partiach Bieszczad obowiązuje drugi, w pięciostopniowej skali, stopień zagrożenia lawinowego.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl