fot. PAP/EPA

Waszyngton pod śniegiem

Opady śniegu, największe od dwóch lat, sparaliżowały Waszyngton. W aglomeracji zamknięto punkty, gdzie przeprowadza się testy na COVID-19 i szczepienia. Uczniowie w większości szkół mają odwołane zajęcia.

Niedzielna śnieżyca przyniosła mieszkańcom Dystryktu Kolumbii największe opady śniegu od dwóch lat. Białego puchu spadło kilka centymetrów, ale w poniedziałek – ku uciesze nie tylko dzieci – znów prószy.

Ostatnimi laty śnieg w Waszyngtonie jest na tyle sporadyczny, że większość opady przyjmuje z radością. Temat dominuje w rozmowach w sklepach czy z sąsiadami, a prognoza pogody zajmuje w telewizji więcej czasu antenowego niż polityka i pandemia.

Zgodnie z zapowiedziami sprzed śnieżycy mieszkańcy miasta w niedzielę tłumnie wyszli na zimowe spacery oraz sanki. Skrzyknięci w internecie śmiałkowie zorganizowali na Narodowych Błoniach (National Mall) bitwę na śnieżki. Obok, pod Pomnikiem Waszyngtona i Kongresem, jak grzyby po deszczu powstawały bałwany.

Powody dzieci do radości nie skończyły się w weekend. Mimo nauczania zdalnego w trakcie epidemii większość szkół w waszyngtońskiej aglomeracji wprowadziła „śnieżny dzień” i zrezygnowała lub znacznie skróciła zajęcia on-line. Na podobny odpoczynek nie mogą natomiast liczyć zatrudnieni w agencjach rządowych.

Opady śniegu sparaliżowały Waszyngton. Wiele sklepów w centrum zamknięto, a połączenia autobusowe odwołano. Na chodniki sypana jest sól z sokiem z buraków. W poniedziałek nieczynne są punkty testów na COVID-19, a na przedmieściach wstrzymano proces szczepień.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl