PSP: w weekend ponad 2,6 tys. pożarów; 12 ofiar śmiertelnych

W weekend Straż Pożarna interweniowała niemal 2,7 tys. razy. 12 osób zginęło w pożarach. 73 razy straż interweniowała ze względu na emisję tlenku węgla. W sobotę jedna osoba zatruła się czadem w Głubczycach w woj. opolskim.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak, od piątku do niedzieli Straż Pożarna wyjeżdżała łącznie 2674 razy, z czego 805 razy do gaszenia pożarów. W pożarach zginęło 12 osób, z czego aż siedem w piątek. 50 osób zostało poszkodowanych.

1594 interwencji dotyczyło usuwania skutków wypadków drogowych oraz innych zdarzeń, które nie były pożarami, a 275 razy zgłoszenia okazały się alarmami fałszywymi.

73 razy straż interweniowała ze względu na emisję tlenku węgla. W tego typu zdarzeniach w czasie weekendu poszkodowanych zostało 40 osób, a jedna osoba zginęła. Chodzi o 50-letniego mężczyznę, który zatruł się czadem w sobotę w Głubczycach w województwie opolskim.

Od 1 października do zdarzeń związanych z emisją tlenku węgla Straż Pożarna wyjeżdżała 1282 razy. 637 osób uległo od tego czasu podtruciu i musiało być hospitalizowanych, a 15 osób zginęło.

PAP/RIRM

drukuj