fot. Magdalena Palembas

Atak zimy w Polsce – tysiące odbiorców bez prądu

W związku z intensywnymi opadami śniegu w całym kraju tysiące odbiorców nie mają prądu. Utrudnienia występują też w ruchu drogowym i na kolei. Ręce pełne roboty mieli także strażacy, którzy interweniowali ponad 1600 razy.

Zima jest szczególną porą roku. Zagrożenia z nią związane mogą paraliżować całe regiony. W wyniku intensywnych opadów śniegu 11 tysięcy odbiorców w województwie śląskim zostało pozbawionych prądu.

Nieciekawa sytuacja panuje również w województwie świętokrzyskim, gdzie odnotowano ponad 200 interwencji straży pożarnej w związku z połamanymi i powalonymi drzewami.

Utrudnienia spowodowane nagłym atakiem zimy zaskoczyły też kierowców. Na chwilę obecną wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ale na niektórych odcinkach w dalszym ciągu jest ślisko. Najgorsza sytuacja jest w województwach: podlaskim, mazowieckim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

W związku z trudnymi warunkami na drogach policja przypomina o odpowiednim przygotowaniu samochodu do zimy: zmianie opon na zimowe, wymianie płynu do spryskiwaczy oraz sprawdzeniu piór wycieraczek, a także odśnieżaniu pojazdu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj