Bieszczady: bardzo dobre warunki dla turystów

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim są bardzo dobre do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. „Jest słonecznie i wieje słaby wiatr” – powiedział ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Wojciech Pawul.

W piątek rano temperatury powietrza m.in. w Cisnej i Ustrzykach Górnych wahały się do 15 do 20 stopni Celsjusza – poinformował Pawul.

„Wybierający się w góry muszą pamiętać o rosnących w ciągu dnia temperaturach powietrza. Oprócz obowiązkowego nakrycia głowy nie wolno zapominać o odpowiedniej ilości wody mineralnej” – przypomniał ratownik dyżurny.

Zaznaczył też, że „pogoda w górach jest zmienna”.

„Nigdy nie można wykluczyć nagłego załamania się warunków pogodowych i pojawienia się np. burz” – mówił.

Według Pawula, długi, majowy weekend w Bieszczadach przebiega spokojnie.

„Większość dotychczasowych interwencji dotyczyła m.in. skręceń kończyn, omdleń” – podał.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl