W. Gadowski: Wspieram Patryka Jakiego i Małgorzatę Wassermann w wyborach w Warszawie i Krakowie

Mało znam osobiście Patryka Jakiego, ale wydaje się być szczery. Zresztą, komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji to jedna z najważniejszych III RP. Wreszcie obnażył się cyniczny mechanizm tej kasty uprzywilejowanej od czasów Stalina – powiedział w „Komentarzu Tygodnia” Witold Gadowski. Publicysta poparł również kandydaturę Małgorzaty Wassermann na prezydenta Krakowa.

Redaktor Witold Gadowski poruszył temat inicjatywy burmistrza New Jersey, gdzie stoi Pomnik Katyński, który ma zostać usunięty. W związku z tym rozpoczęły się protesty Polonii.

– Szukałem koneksji firmy, która jest odpowiedzialna za decyzję o usunięciu Pomnika Katyńskiego z New Jersey. Zawiaduje ona m.in. hotelami Hyatt. Jeden z nich znajduje się w Polsce, więc nie tylko Polonia, ale my również możemy coś w tej sprawie zrobić. Tym bardziej, że jest to pomnik udany, co Polsce rzadko się zdarza. Walczmy o Pomnik Katyński w New Jersey – podkreślił Witold Gadowski.

Dziennikarz wrócił także do sprawy 2-letniego Alfiego Evansa, którego lekarze z liverpoolskiego szpitala oraz sąd skazali na śmierć.

– Musieliśmy pogodzić się ze śmiercią bohaterskiego chłopaczka Alfiego Evansa. Usłyszałem już dziesiątki ekspertyz medycznych. Nie dyskutuję z wyjaśnieniem medycznym tej sprawy. Ona miała jednak dużo większe znaczenie niż tylko medyczne. Nie można zgodzić się z tym, że skoro lekarze orzekają, że nie ma nadziei, to nie ma nadziei. Istnieje ten największy lekarz i to On orzeka, czy ktoś będzie żył czy nie. Zajmujemy się tym chłopcem, bo jest on aniołem tych wszystkich dzieci, które niesprawiedliwie tracą życie. On zjednoczył ludzi w obronie życia, w walce z cywilizacją śmierci – wskazał publicysta.

Poseł Kukiz’15 Piotr Marzec chce wprowadzenia ustawy o ochronie polskiej kultury w radiu i telewizji.

– Bardzo dobra ustawa. Wreszcie wymusi szacunek dla polskich twórców. Czy PiS zgodzi się na tę ustawę? Zobaczymy. Ja bardzo mu kibicuję – zaznaczył Witold Gadowski.

Publicysta odniósł się także do ogłoszenia przez PiS listy kandydatów na prezydentów miast.

– Na Twitterze napisałem, że wspieram Patryka Jakiego i Małgorzatę Wassermann, bo najbardziej interesuje mnie Kraków i Warszawa, bo to będą symboliczne pojedynki. Spłynęła na mnie fala krytyki. Wspieram ich z prostego powodu. Znam skalę złodziejstwa w Krakowie i Warszawie. Tylko oni dają nadzieję na to, że to złodziejstwo zostanie zatrzymane – powiedział.

– Mało znam osobiście Patryka Jakiego, ale wydaje się być szczery. Zresztą, komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji to jedna z najważniejszych w III RP. Wreszcie obnażył się cyniczny mechanizm tej kasty uprzywilejowanej od czasów Stalina – dodał.

– Lepiej znam panią Małgorzatę Wassermann. Jest osobą rzetelną i uczciwą, co już napawa mnie optymizmem. Gdyby pani Małgorzata Wassermann wygrała wybory, byłaby pierwszą kobietą prezydentem – podkreślił.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl