fot. PAP/Jakub Kamiński

Biernacki oczekuje wyjaśnienia ws. afery taśmowej przed wyborami parlamentarnymi

Marek Biernacki, nowy koordynator ds. służ specjalnych, chce, aby afera taśmowa została wyjaśniona jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

Dopytywany, co on jako koordynator będzie mógł w tym zakresie zrobić, powiedział, że może jedynie patrzeć, „jak sprawują się służby”.

Podkreślał, że będzie musiał się zmierzyć z zagrożeniami terrorystycznymi, sytuacją na wschodzie czy aktywnością służb rosyjskich.

Maciej Wąsik, były wiceszef CBA nie spodziewa się nadzwyczajnej aktywności Marka Biernackiego. Zauważa, że do wyborów pozostało kilka miesięcy.

Rozumiem, że minister Marek Biernacki nie będzie chciał za bardzo szkodzić własnej partii politycznej, bo ona jest wstrząsana kolejnymi aferami. Niemniej jednak, tu nie chodzi o jakąś partię, tylko o interes ekonomiczny Polski. Jeżeli służby nie będą monitorowały największych przetargów, inwestycji i kontraktów rządowych, to zjawisko korupcji będzie się rozlewało, a jak wiemy, Platforma Obywatelska tak samo jak pod koniec rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jest już spróchniała od korupcji – powiedział Maciej Wąsik.

Dziś Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga przedłużyła do 17 września śledztwo ws. tzw. afery taśmowej.

RIRM

drukuj