fot. PAP/Archiwum

Bieg Powstania Warszawskiego w tym roku tylko wirtualnie

Bieg Powstania Warszawskiego odbędzie się w tym roku wirtualnie w ostatni weekend lipca – przekazał w poniedziałek stołeczny ratusz, mając na uwadze sytuację epidemiologiczną. Start i meta zależeć będą wyłącznie od uczestników.

Celem tego wydarzenia jest uhonorowanie powstańców warszawskich i bohaterskiej ludności walczącej o swą stolicę w 1944 roku. Organizatorem jest miasto oraz „Stołeczne Centrum Sportu. Aktywna Warszawa”.

„Siła marki Biegu Powstania Warszawskiego okazuje się tak duża, że organizacja imprezy w wydaniu wirtualnym i symbolicznym wydaje się być działaniem oczekiwanym przez zawodników, co roku uczestniczących w Warszawskiej Triadzie Biegowej „+Zabiegaj o pamięć+” – wyjaśnił Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

„Do udziału zachęcamy wszystkich – wiek i miejsce zamieszkania nie mają znaczenia” – dodał.

Start i meta tegorocznego biegu zależeć będą wyłącznie od uczestników.

„Można ustalić ciekawą, zahaczającą o punkty historyczne w Warszawie. Może mieć ona kształt symbolu Polski Walczącej, czyli popularnej <<kotwicy>>. Może to być dystans 5 lub 10 kilometrów, wzorem tradycyjnych zmagań sportowych z Biegu Powstania, sztafeta maratońska śladem walk powstańczych albo też szybkie 1944 metrów na bieżni. Wszelkie odniesienia historyczne są mile widziane” – powiedział z kolei Karol Adamaszek, również ze Stołecznego Centrum Sportu.

Najciekawsze relacje ze „startu” w wirtualnym Biegu Powstania Warszawskiego organizatorzy nagrodzą upominkami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl