fot. pixabay.com

Biały Dom: Wysyłamy Rosji bardzo jasne sygnały na temat konsekwencji eskalacji na Ukrainie

Wysyłamy Rosji bardzo jasne sygnały na temat konsekwencji, z jakimi będzie wiązać się eskalacja konfliktu na Ukrainie – mówił w środę wysoki rangą przedstawiciel administracji USA. Nowa zagrywka Rosji w sprawie mobilizacji i aneksji okupowanych terytoriów nie odniesie sukcesu.

Jak powiedział urzędnik w rozmowie z dziennikarzami w Nowym Jorku, choć nuklearne groźby Władimira Putina zawarte w jego środowym orędziu nie są niczym nowym, teraz są oparte o „legalistyczne” argumenty związane z nadchodzącymi pseudoreferendami i aneksją okupowanych terytoriów Ukrainy. Według oficjela, po aneksji Rosja zamierza ogłosić, że jakiekolwiek próby Ukrainy, by odzyskać terytoria będą widziane jako atak na samą Rosję, co pozwoli jej na użycie „wszystkich opcji”.

Dodał, że Rosja żyje „w fikcyjnym świecie prawnym”, który nie przystaje do świata rzeczywistego, a świat nie nabierze się na tą zagrywkę.

„Ta zagrywka nie odniesie sukcesu” – stwierdził.

Urzędnik zapewnił, że Waszyngton wysyła Rosji „bardzo jasne sygnały” na temat konsekwencji eskalacji wojny na Ukrainie.

„To nie oznacza, że nie jesteśmy świadomi dynamiki, która może doprowadzić do eskalacji” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl