Biało-czerwone flagi na naszych domach

Dziś obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. To także Dzień Polonii i Polaków za granicą. Zgodnie z tradycją, z okazji Święta Flagi oraz przypadających jutro uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Święta Konstytucji 3 Maja na naszych domach wieszamy biało-czerwone flagi narodowe.

Historyk, prof. Ryszard Terlecki (poseł PiS) mówi, że nie bez przyczyny to właśnie 2 maja stał się dniem Flagi Państwowej. Przypomniał, że w czasach PRL-u, 2 maja zdejmowano flagi państwowe, aby nie były eksponowane w zniesionym przez władze komunistyczne Święcie Konstytucji 3 Maja.

Profesor wskazał również na znaczenie obchodów świąt narodowych. To nasza deklaracja przywiązania do ojczyzny – stwierdził.

Może się wydawać błahe, że polską flagę wywieszamy na balkonie, oknie, czy w ogródku przed domem, ale w ten sposób przypominamy sobie i innym, że jesteśmy Polakami. Przypominamy, że jesteśmy z tego powodu dumni, że jesteśmy przywiązani do swojej tradycji, historii, ważnych dat z przeszłości, że mamy poczucie ciągłości z poprzednimi pokoleniami. To wszystko tworzy świadomość narodową i państwową Polaków – powiedział prof. Ryszard Terlecki.

Centralne uroczystości z okazji Dnia Flagi odbędą się dziś na Placu Zamkowym w Warszawie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl