fot. pixabay.com

BGK startuje z nową inicjatywą – 3W

3W, czyli innowacyjne wykorzystanie wody, wodoru i węgla to nowa inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego. W Warszawie ruszył dwudniowy kongres poświęcony tej tematyce.

Uczestnicy spotkania przekonują, że Polska stoi przed szansą, by wykorzystać technologie oparte na wodzie, wodorze i węglu do zrównoważonego rozwoju gospodarki.

Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK, powiedziała, że to najważniejsze dla nas zasoby.

 

– Nie ma życia na ziemi bez wody. Wodór będzie paliwem przyszłości. Węgiel jako bardzo plastyczny materiał stanie się tworzywem nowych technologii. Zmieni to naszą rzeczywistość w wielu obszarach; w przemyśle, energetyce i medycynie. To tak szeroki zakres możliwości wykorzystania węgla, o którym dzisiaj najczęściej nie rozmawiamy- podkreśliła Beata Daszyńska-Muzyczka.

 

W czasie kongresu został przedstawiony raport nt. sektora obejmującego trzy zasoby: wodę, wodór i węgiel. Wynika z niego, że jest to szybko rosnąca gałąź gospodarki, której wartość w Polsce wynosi obecnie blisko 5 miliardów dolarów, a w Europie – prawie 66,5 miliarda dolarów.

Do inicjatywy 3W przystąpili naukowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl