W Belgii zatrzymano trzy osoby, możliwe związki z terroryzmem

Belgijskie władze w nocy z czwartku na piątek zatrzymały trzy osoby po serii przeszukań w mieszkaniach w Brukseli – podała w piątek belgijska prokuratura. Zatrzymani mają zostać przesłuchani w ramach śledztwa ws. działalności terrorystycznej.

Prokuratura poinformowała, że przeszukania przeprowadzono w trzech brukselskich dzielnicach: Laeken, Evere i Anderlecht. Nie znaleziono tam żadnej broni ani materiałów wybuchowych.

Jak ocenił rzecznik prokuratury, toczące się „śledztwo ws. działalności terrorystycznej”, obejmujące trzech podejrzanych, jest „śledztwem ważnym”. Nie podano więcej szczegółów.

Agencja AFP przypomina, że 22 marca doszło w Brukseli do dwóch zamachów, w wyniku których zginęły 32 osoby. Ponadto zamach, do którego doszło w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku, był zorganizowany przez belgijską komórkę terrorystyczną, a w ostatnich miesiącach policja zatrzymała w Belgii cztery osoby podejrzane o przygotowywanie ataków terrorystycznych. W poniedziałek w Charleroi, mieście położonym ok. 60 km na południe od Brukseli, mężczyzna krzyczący „Allah akbar” ranił maczetą dwie policjantki. Do wszystkich zamachów przyznało się tzw. Państwo Islamskie (ISIS).

Według danych ministerstwa spraw wewnętrznych 457 Belgów wyjechało z kraju, by walczyć u boku dżihadystów z ISIS w Syrii lub Iraku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl