Francja/Media: zamachowiec sprzed Notre Dame przyrzekł wierność ISIS

Napastnik, który we wtorek zaatakował policjanta patrolującego plac przed katedrą Notre Dame w Paryżu, przyrzekł wierność dżihadystycznemu tzw. Państwu Islamskiemu w nagraniu wideo znalezionym podczas rewizji w jego mieszkaniu – podały w środę źródła bliskie śledztwu.

Pochodzący najpewniej z Algierii 41-letni napastnik został zatrzymany i przebywa w szpitalu po tym, jak jeden z funkcjonariuszy patrolu postrzelił go w trakcie wtorkowego ataku – informuje agencja AFP, nie podając więcej szczegółów.

Mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową. Był uzbrojony w młotek; miał przy sobie również noże kuchenne.

Jak informował we wtorek francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb, zamachowiec podczas ataku krzyczał: „To za Syrię” (gdzie Francja interweniuje w koalicji przeciw tzw. Państwu Islamskiemu) i podał się za „żołnierza kalifatu”. Określenie to używane jest w odniesieniu do samozwańczego kalifatu powołanego w czerwcu 2014 roku przez ekstremistyczną sunnicką organizację zbrojną tzw. Państwo Islamskie.

Na razie ISIS nie wzięła na siebie odpowiedzialności za atak przed Notre Dame.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl