W Belgii, Francji i Szwecji powstały islamskie dzielnice

W Belgii, Francji czy Szwecji poprawność polityczna pozwoliła by powstały dzielnice, które dziś już możemy nazwać islamskimi – powiedział w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Wskazał, że to tam radykalizują się wyznawcy islamu, a  miejscowa policja boi się podejmować interwencji.

Ostatnie wydarzenia potwierdzają klęskę niemieckiej polityki otwartości na tzw. migrantów. Natomiast dowodzą o słuszności tez premiera Węgier Viktora Orbana na temat kryzysu uchodźczego i propagowania tzw. kultury multikulti.

Szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro dodał, że przyzwolenie dla tworzenia się dzielnic islamskich stwarza grunt pod radykalizację się tych środowisk kulturowych.

– Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że ludzie, którzy czerpią swój system wartości i motywację do działania publicznego z radykalnej interpretacji islamu, stanowią bardzo poważne zagrożenie we wszystkich tych miejscach, w których te dzielnice islamskie funkcjonują, bo badania prowadzone np. przez telewizję BBC i też przez inne wiarygodne, miarodajne ośrodki badań opinii publicznej na Zachodzie pokazują, że niemała część osób zamieszkujących te dzielnice akceptuje agresywne, w tym te z użyciem przemocy, działania w obronie islamu. Około 1/3 brytyjskich wyznawców islamu opowiada się za wprowadzeniem szariatu jako prawa obowiązującego wbrew prawu publicznemu – zaznaczył minister Zbigniew Ziobro

Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości  Zbigniew Ziobro podkreślił, że przed bezmyślnym masowym przyjmowaniem,  obcych kulturowo imigrantów ochroniła Polskę zmiana rządu.

Obecne władze chcą pomagać poszkodowanym w konfliktach wojennych ale miejscach gdzie się oni znajdują. Podobne stanowisko w tej sprawie mają inne kraje Europy Środkowo -wschodniej.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl