Na północy burzowo, na południu słonecznie

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku, sięgającego klinem aż po Polskę. Pozostałe obszary kontynentu znajdować się będą w zasięgu oddziaływania licznych układów niskiego ciśnienia.

Przeważająca część kraju będzie pod wpływem słabego klina wyżowego związanego z wyżem znad Atlantyku. Tylko na krańcach północnych oddziaływać będzie płytka zatoka niżowa z ośrodkiem nad centralną Skandynawią, w ciągu dnia nad Polską południowo-wschodnią utworzy się płytki ośrodek niżowy.

Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie zafalowany chłodny front atmosferyczny. Nad Polską zalegać będzie ciepła polarno-morska masa powietrza, po przejściu frontu, nad północno-zachodnią połowę kraju napłynie chłodniejsze polarno-morskie powietrze. Przewiduje się niewielkie wahania ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa. Przewiduje się niewielkie wahania ciśnienia.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na południu i wschodzie kraju oraz na wschodnim Pomorzu. Na wschodzie oraz na południowym wschodzie po południu burze, gdzieniegdzie z gradem. Na południowym wschodzie prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm.

Temperatura maksymalna od 18 st., 19 st. na Pomorzu oraz w kotlinach sudeckich, około 22 st. w centrum, do 29 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. W rejonach burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane i duże. W południowo-wschodniej połowie kraju, w centrum oraz na wschodnim Pomorzu okresami opady deszczu, na krańcach południowo-wschodnich początkowo również burze. Na południu i w centrum opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadów do 15 mm, a w rejonie Dolnego Śląska i Opolszczyzny do 35 mm.

Temperatura minimalna od 8 st., 10 st. na Pomorzu oraz w rejonach podgórskich do około 13 st. w centrum i 16 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl