fot. PAP/EPA

Belgia: rolnicy protestują w Brukseli, do stolicy przyjechało ponad 2,7 tys. traktorów

Flamandzcy rolnicy, którzy sprzeciwiają się propozycjom regionalnego rządu w sprawie redukcji emisji azotu, protestują w piątek w stolicy kraju. Policja poinformowała, iż do Brukseli przyjechało ponad 2,7 tys. traktorów.

Protest zorganizowały organizacje rolnicze Boerenbond, ABS, Groene Kring, Jong ABS i Ferm voor Agrovrouwen. Od samego rana do stolicy Belgii z całej Flandrii docierali traktorami rolnicy – relacjonują media. W wielu miejscach kraju tworzyły się korki, jednak z informacji policji wynikało, iż wprawdzie występowały utrudnienia w ruchu, jednak wszystkie drogi były przejezdne.

„Po ogromnej frekwencji widać, jak duże jest zaniepokojenie wśród rolników” – podkreślił Lode Ceyssens, prezes organizacji rolniczej Boerenbond w oświadczeniu przekazanym mediom.

„W porównaniu z innymi demonstracjami uderza mnie, że poparcie ludności jest większe” – powiedział dziennikowi „Het Nieuwsblad” jeden z protestujących rolników.

„Ludzie machają w swoich drzwiach, podnoszą kciuki” – dodał.

Rolnicy protestują przeciwko planom flamandzkiego rządu, który – chcąc ograniczyć emisję azotu w celu ochrony środowiska – planuje zamknięcie „silnie zanieczyszczających” gospodarstw rolnych. Decyzje jeszcze nie zapadły, a media informują, iż w samym gabinecie doszło do sporu w sprawie ostatecznego kształtu reformy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl