fot. pixabay.com

Belgia: 4,7 tys. kierowców uciekło w ubiegłym roku z miejsca wypadku po potrąceniu pieszego; to liczba najwyższa od 10 lat

W ubiegłym roku doszło w Belgii do 4,7 tys. wypadków drogowych, w których doszło do potrącenia, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia; to najwięcej od dziesięciu lat – alarmuje instytut bezpieczeństwa drogowego Vias.

W minioną sobotę w podbrukselskiej gminie Tervuren 49-letnia Polka została potrącona przez samochód. Z informacji podanych przez media wynika, że kobieta zginęła na miejscu, a sprawca zbiegł z miejsca wypadku i nadal jest poszukiwany przez policję.

Takich zdarzeń w Belgii jest coraz więcej. Jak wynika z najnowszych badań instytutu bezpieczeństwa drogowego Vias, liczba tzw. „hit and run”, czyli potrącenia i ucieczki z miejsca wypadku, jest najwyższa od dziecięciu lat. Ich ofiarami padają głównie piesi i rowerzyści.

„Szczególnie niepokojące są statystyki w Brukseli. Spośród wszystkich wypadków drogowych, które mają tam miejsce, 16 procent to potrącenie i ucieczka. We Flandrii odsetek ten wynosi 12 procent, w Walonii 10 procent” – czytamy w komunikacie instytutu.

Pozytywną informacją jest to, że policji udaje się ustalić aż 85 proc. sprawców „hit and run”. Jest to możliwe przede wszystkich ze względu na rozbudowany system monitoringu w Belgii – zauważa Vias.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl