fot. PAP/EPA

Niespokojny europarlament

W związku z zagrożeniem atakiem terrorystycznym w Brukseli w Parlamencie Europejskim podjęto odpowiednie środki ostrożności. Otwarte jest tylko jedno wejście od ulicy Rue Wiertz 60 do budynku Altiero Spinelli. Ochrona dokładnie weryfikuje osoby, które chcą wejść do tej instytucji.

Stan alarmu oznaczono kolorem żółtym, gdzie w całym mieście obowiązuje najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego. Przypomnieć należy, że ogromna liczba pracowników dziś rano udała się do Strasburga.

Na granicy Luxemburg – Francja wyrywkowo kontrolowano kierowców. Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego rozpoczęła się w normalnym trybie, a pomysł, aby anulować posiedzenia plenarne w Strasburgu do stycznia przyszłego roku legł w gruzach.

Na sali obrad PE upamiętniono już ofiary ataków terrorystycznych w Paryżu, które miały miejsce 10 dni temu, a w środę europosłowie wysłuchają oświadczeń Rady i Komisji w sprawie tych zamachów. Będzie to doskonała okazja do przedstawienia nowych stanowisk poszczególnych państw członkowskich co do kwestii dalszego przyjmowania migrantów do Unii Europejskiej.

 

 

Dawid Nahajowski, Bruksela-Strasburg/RIRM/TV Trwam News

drukuj