Euro 2020. Mistrzowie Europy poza turniejem

Belgowie w 1/8 finału mistrzostw Europy pokonali reprezentację Portugalii 1:0. Bramkę na wagę awansu zdobył Thorgan Hazard.

Pierwszą groźną sytuację wypracowali sobie Portugalczycy. W 6. minucie Diogo Jota wpadł w pole karne, ale oddał niecelny strzał. Później Thibaut Courtois obronił próbę Cristiano Ronaldo.

Belgowie odpowiedzieli bramką Thorgana Hazarda. Tuż przed przerwą Thomas Meunier podał do zawodnika Borussi Dortmund. Ten zszedł w kierunku środka boiska i oddał mocne uderzenie z dwudziestu metrów. Tym samym stał się pierwszym Belgiem, który zdobył gola w dwóch kolejnych spotkaniach mistrzostw Europy.

Tuż przed przerwą doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Joao Palhinha sfaulował Kevina de Bruyne, który wychodził z kontratakiem. Wejście Portugalczyka było bardzo agresywne, ale sędzia ukarał zawodnika jedynie żółtą kartką.

Po zmianie stron Portugalia była stroną dominującą. W 61. minucie Renato Sanches dośrodkował w pole karne. Pojedynek główkowy wygrał Joao Felix, ale jego strzał został obroniony przez Thibauta Courtoisa. Natomiast w 83. minucie Raphael Guerreiro trafił w słupek. Mistrzowie Europy nie byli w stanie wypracować więcej groźnych okazji. Mecz zakończył się więc wygraną Belgów.

Teraz podopieczni Roberto Martineza zagrają w ćwierćfinale z Włochami. Spotkanie odbędzie się 2 lipca o godz. 21.00 w Monachium.