fot. pixabay.com

Belgijski Urząd Statystyczny: inflacja wyniosła w styczniu br. 8,05 proc. i spadła trzeci miesiąc z rzędu

Wzrost cen towarów i usług wyniósł w Belgii w styczniu br. 8,05 procent – informuje w poniedziałek Belgijski Urząd Statystyczny (Statbel). W grudniu 2022 r. wyniósł on 10,35 procent. Inflacja spada trzeci miesiąc z rzędu.

W październiku ubiegłego roku zanotowana została w Belgii najwyższa inflacja od 1975 roku. Wyniosła ona 12,27 procent. Od tego czasu systematycznie się obniża i w styczniu br. po raz pierwszy od miesięcy spadała poniżej dziesięciu procent.

Jak zaznacza Statbel, spadek wskaźnika cen towarów i usług wynika głównie ze spadku cen energii. Rosną natomiast ceny produktów spożywczych, które były w styczniu o 15,59 proc. wyższe niż rok wcześniej.

 

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl