PAP/Szymon Łabiński

Min. Zdrowia: Liczba lekarzy i dentystów wykonujących zawód zwiększyła się od 2015 r. o ponad 24 tys.

Liczba lekarzy i lekarzy dentystów wykonujących zawód zwiększyła się od 2015 r. o 24 659 – przekazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Resort podał na Twitterze również, że od roku akademickiego 2015/2016 do 2022/2023 limity przyjęć na kierunek lekarski zwiększyły się o 53 procent.

Wcześniej w poniedziałek szef MZ, Adam Niedzielski, który wizytował Akademię Mazowiecką Płocku, podał podczas konferencji, że liczba studentów na kierunkach lekarskich wzrosła w ostatnich latach o blisko 8 tys., a rezydentów – o 5 tys. Minister wskazywał też m.in., że uruchomienie kierunków lekarskich w wyższych szkołach zawodowych zwiększy dopływ fachowców do polskiej ochrony zdrowia.

Wiceminister zdrowia, Piotr Bromber, podkreślał zaś w Płocku, że „student, bez względu na to, gdzie się uczy, podlega tym samym standardom kształcenia”.

„Na koniec studiów zdaje ten sam egzamin, co absolwenci uniwersytetów. Nikt nie jest uprzywilejowany. Od każdego wymagamy tej samej jakości” – podkreślał.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl