Będzie zawiadomienie do prokuratury ws. Rafała Kaplera?

Poseł Marcin Mastalerek rozważa złożenie zawiadomienia do prokuratury lub CBA w sprawie umowy jaką Ministerstwo Sportu Podpisało z Rafałem Kaplerem, byłym już szefem Narodowego Centrum Sportu.

Przypomnijmy w środę warszawski sąd orzekł, że NCS ma wypłacić swemu byłemu szefowi ponad 570 tys. zł i odsetki tytułem przysługującego mu wynagrodzenia dodatkowego za sprawowaną funkcję.

Kapler odszedł z NCS w lutym 2012 r., gdy okazało się, że Stadion Narodowy nie będzie gotowy na pół roku przed Euro 2012 i że nie będzie mógł na nim być rozegrany mecz o superpuchar Polski.

Resort sportu nie zgodził się wtedy na wypłatę kwoty, którą przewidywała umowa Kaplera na wypadek jego wcześniejszego odejścia z NCS.

-Tutaj trzeba zadać publiczne pytanie: kto podpisał z Kaplerem taką umowę? Ta umowa jest wyjątkowo korzystna dla Kaplera, który przed sądem mógł wygrać. Niekorzystna jest natomiast dla Skarbu Państwa oraz dla Polaków. Trudno wydać 2 mld zł – pieniądze olbrzymie – tak, żeby stadion nie powstał? To są niespotykane umowy. Dziś nikt nie chce się przyznać do tego, kto to podpisał, dlatego rozważam by w najbliższych dniach skierować do prokuratury lub CBA wniosek by zbadano tę sprawę, bo w mojej ocenie mogło dojść do niegospodarności – zaznaczał poseł Marcin Mastalerek.

Poseł dodał, że oprócz ustalenia, kto te umowy personalnie podpisywał, należałoby wyjaśnić jeszcze inną sprawę.

– Minister Mucha gdy widziała umowy, jakie zostały podpisane za czasów jej poprzednika, kolegi partyjnego z PO, zasięgając rady prawników musiała wiedzieć, że państwo Polskie przegra z Kaplerem, dlatego że te umowy były przez osoby związane z PO niekorzystnie podpisane, niekorzystnie dla państwa, a dla pana Kaplera korzystnie. Jeżeli Mucha wiedziała o tym, że przegra to naraziła nas wszystkich na wypłatę bardzo dużych sum odsetek dla Kaplera. Dlatego należałoby wyjaśnić tę sprawę – dodał poseł Marcin Mastalerek.

RIRM

drukuj