fot. E. Sądej/Nasz Dziennik

Będzie protest pracowników w szpitalu w Kościerzynie

Szykuje się protest w szpitalu specjalistycznym w Kościerzynie. Dziś pracownicy mają zdecydować, jaką przybierze formę. Związkowcy podnoszą, że zarząd spółki nie reaguje na ich postulaty.

Pracownicy domagają się 300 zł podwyżki. Wskazują też, że ich wynagrodzenia nie były podnoszone od 2008 r.

Związkowcy domagają się też zmian w regulaminie pracy i włączenia wszystkich pracowników w system przegrupowań i przywrócenia premii regulaminowej.

Mediacje między związkowcami a zarządem zakończyły się fiaskiem – mówi Andrzej Pufelski, przewodniczący „Solidarności” w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.

– Prezes twierdzi, że nie ma pieniędzy na podwyżki dla pracowników, podkreślając, że szpital – w ciągu 9 miesięcy tego roku – przyniósł 5 mln złotych strat, głównie za przyczyną placówki w Dzierżążnie, która posiada cztery niedochodowe oddziały. Do tego szpital ma siedmiomilionowe zobowiązania wobec kontrahentów i nie ma pieniędzy na podwyżki dla pracowników. Twierdzimy, że szpital jest dalej źle zarządzany i nie zgadzamy się na to, żeby pracownicy ponosili konsekwencje nieudolności organu zarządzającego tą placówką – podkreśla Andrzej Pufelski.

Decyzję o tym, kiedy odbędzie się protest i jaką przybierze formę, podejmą związkowcy na spotkaniu, które powinno rozpocząć się o 14.00.

RIRM

drukuj