fot. diecezja.rzeszow.pl

Rzeszowska Wielka Pikieta „O Polskę wolną od demoralizacji”

Ulicami Rzeczowa przejdzie dziś wieczorem Wielka Pikieta pod nazwą „O Polskę wolną od demoralizacji”. Poprzedzi ją Msza św. w kościele św. Krzyża o godz. 18.00.

Pikietujący wyrażą sprzeciw wobec m.in. wprowadzania do szkół nowej edukacji seksualnej, oraz dopuszczenia do sprzedaży bez recepty tzw. tabletki „dzień po”.

Na pikiecie będą poruszane również problemy związane z walką z dopalaczami i innymi środkami uzależniającymi.

O szczegółach demonstracji mówi Waldemar Sikora, przewodniczący Komitetu Obrony Dzieci i Młodzieży przed Patologiami Społecznymi.

O godz. 18.00 będzie Msza św. w kościele św. Krzyża, a po niej przed godziną 19.00 sformujemy naszą grupę, która tworzyć będzie pikietę i przejdziemy na rynek rzeszowski. Tam przedstawimy propozycję przyjęcia stosownych apeli i listów otwartych do najwyższych władz RP. Będziemy mówić jak niezależnie od wszelkich działań gospodarczych mających na celu dobrą organizację życia społecznego, wzmacniania rodziny w sensie ekonomicznym, konieczna jest odnowa moralna i temu ma służyć też państwo. Władze muszą podjąć szereg działań mających na celu uchronienie nas od tych demoralizacji, które w przeróżny sposób z całego świata do nas napływają – podkreślił Waldemar Sikora.

Komitet Obrony Dzieci i Młodzieży przed Patologiami Społecznymi przyjął i skierował również do Prezydenta RP List Otwarty w sprawie procedury in vitro.

Mimo apeli, Bronisław Komorowski podpisał dziś barbarzyńską ustawę sankcjonującą metodę sztucznego zapłodnienia i tylko jeden jej punkt skieruje do Trybunału Konstytucyjnego.

RIRM

drukuj