Będzie pomoc dla polskich kierowców w Calais

Rząd zapowiada pomoc dla polskich kierowców w Calais. Transportowcy są tam narażeni na ataki ze strony uchodźców, którzy chcą przedostać się do Wielkiej Brytanii.

Premier Beata Szydło oświadczyła że rozmawiała na ten temat z prezydentem Francji Francoisem Hollandem na marginesie nieformalnego szczytu UE w Bratysławie. [czytaj więcej]

Francuski prezydent zadeklarował sprawdzenie problemu polskich kierowców w Calais i podjęcie odpowiednich kroków.

Wcześniej rzecznik rządu Rafał Bochenek zapewnił, że rząd podejmie interwencję w sprawie polskich kierowców drogami dyplomatycznymi.

– Na pewno będziemy apelowali i kontaktowali się ze służbami francuskimi, aby podjęły działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym przewoźnikom tak, aby do takich ataków na nich już więcej nie dochodziło. Na pewno będziemy jeszcze podejmowali ze swojej strony działania, m.in. drogami dyplomatycznymi, a także nasze służby poprzez resort MSWiA będą kontaktowały się ze służbami francuskimi, aby te działania były skuteczne tam na miejscu, i aby nasi przewoźnicy mogli się czuć bezpiecznie – powiedział rzecznik rządu.

Również minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zadeklarował, że podjęte zostaną stosowne działania wobec strony francuskiej. Minister polecił przy tym polskiemu ambasadorowi interwencję u miejscowych władz oraz wyjazd konsula do Calais, aby ten na miejscu ocenił sytuację, porozmawiał z lokalną policją oraz spotkał się polskimi kierowcami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl