Będą restrykcyjne normy dotyczące e-papierosów

Specjalistyczne normy opracowywane przez Europejski Komitet Normalizacyjny będą obowiązywać wszystkich europejskich dystrybutorów e-papierosów.

„Prace Komitetu technicznego Europejskiego Komitetu Normalizacyjnego (CEN) CEN/TC 437 dotyczące e-papierosów są m.in. konsekwencją przyjęcia europejskiej dyrektywy tytoniowej, która zobowiązuje producentów i importerów do prowadzenia specjalistycznych badań produktów oraz zgłaszania ich wyników do odpowiednich krajowych instytucji nadzorujących rynek. Normy będą obejmować wszystkie elementy mające wpływ na emisje aerozolu wytwarzanego przez papierosy elektroniczne. Będą dotyczyć zarówno konstrukcji urządzeń, jak i składników stosowanych w płynach nikotynowych używanych do inhalacji. Normalizacja produkcji oraz metodologii badań papierosów elektronicznych jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów dostępnych na rynku, jednak realnie wpłynie ona na koszty prowadzenia działalności, co szczególnie dotknie firmy z sektora MŚP” – komentuje Estera Józefowicz z eSmoking Association.

Jak czytamy w opublikowanym Planie Działania Komitetu Technicznego ds. Elektronicznych Inhalatorów Nikotyny oraz Płynów do ich Uzupełniania, dostępność zharmonizowanych metod ma również wymusić na producentach i dystrybutorach przestrzeganie nowych przepisów dotyczących emisji i deklarowanego składu „liquidów” dostępnych po wejściu w życie nowelizowanej ustawy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl