Od dziś obowiązują nowe ograniczenia dotyczące e-papierosów

Nieletni nie kupią już e-papierosów. Nie będzie też można używać ich w miejscach publicznych. Dziś wchodzą w życie przepisy nowelizacji dotyczącej ochrony zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Ustawa ogranicza miejsca palenia papierosów elektronicznych analogicznie do obecnie obowiązującego zakazu palenia wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych.

Zakaz obejmuje także sprzedaż transgraniczną na odległość (np. przez internet) wyrobów tytoniowych i elektronicznych papierosów oraz pojemników z płynem zawierającym nikotynę do ponownego ich napełniania.

Chodzi przede wszystkim o poprawę zdrowia społeczeństwa – podkreśla poseł Anna Czech z sejmowej Komisji Zdrowia.

– Jest to bardzo dobra ustawa, nad którą pracował Sejm. Przedłożyło ją Ministerstwo Zdrowia. Została przyjęta bardzo dobrze przez wszystkie kluby. Dzięki tej ustawie na pewno poprawi się stan zdrowia Polaków, bo po prostu została zwrócona uwaga na to, jak bardzo negatywny wpływ ma tytoń na zdrowie człowieka, jak wiele chorób wywołuje. Myślę, że w przyszłości przyniesie to pozytywne skutki zdrowotne dla poszczególnych obywateli i dla całego społeczeństwa – mówi Anna Czech.     

Nowa regulacja wprowadza oznakowania jednostkowych opakowań wyrobów tytoniowych, aby rejestrować ich przemieszczenie. Obowiązek ten ma wejść w życie 20 maja 2019 r.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl