Włochy: liczba śmiertelnych ofiar katastrofy kolejowej wzrosła do 20

Co najmniej 20 osób zginęło, a około 30 zostało rannych w wyniku czołowego zderzenia lokalnych pociągów w Apulii na południu Włoch – poinformowały miejscowe władze powołując się na służby ratunkowe. Wcześniej służby informowały o 11 zabitych.

Do katastrofy doszło niedaleko miasta Bari w rejonie miejscowości Ruvo di Puglia i Corato. Zderzyły się tam dwa krótkie pociągi z czterema wagonami każdy, dowożące mieszkańców do pracy w tej części Apulii. Kilka wagonów zostało doszczętnie zniszczonych.

– Jest 20 ofiar śmiertelnych i czterech rannych w bardzo ciężkim stanie – powiedział przedstawiciel miejscowych władz Giuseppe Corrado.

Corrado dodał, że potrzebna jest krew dla rannych.

Nie wiadomo, dlaczego oba składy znalazły się na tym samym torze, jedynym w tym miejscu. Przybyły tam wiceprzewodniczący władz regionu Apulia Antonio Nunziante ocenił, że sytuacja jest ,,dramatyczna”. W najbliższych godzinach na miejsce katastrofy przybędzie premier Włoch Matteo Renzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl