fot. pixabay.com

Będą podwyżki wynagrodzeń dla samorządowców?

Dziś ma zostać złożony projekt ustawy, w myśl którego podwyżki otrzymają wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast oraz radni, a także prezydent Polski i byli prezydenci.

Politycy dają sobie podwyżki. Najpierw podpis pod rozporządzeniem, dzięki któremu wzrosną wypłaty premiera, marszałków Sejmu, Senatu, członków rządu i parlamentarzystów złożył prezydent. Teraz wzrost płac ma dotyczyć władz samorządowych – zarówno radnych jak i wójtów, burmistrzów i prezydentów, nie wykluczając z tego grona prezydenta Andrzeja Dudy.

„W Sejmie jest gotowy i w poniedziałek rano zostanie złożony projekt ustawy obejmujący podwyżki wynagrodzeń dla samorządowców (wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych), a także dla Prezydenta RP i byłych prezydentów” – napisał Ryszard Terlecki.

Politycy przyznanie sobie podwyżek tłumaczą tym, że ich wynagrodzenie było niewspółmiernie niskie w stosunku do obowiązków i odpowiedzialności. Jednocześnie zamrożone pozostają płace większości pracowników tzw. budżetówki.

Ostatnio przed kancelarią premiera protestowali pracownicy sądownictwa. Premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do podwyżek dla polityków stwierdził, że są one takie, jak średni wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej w ostatnich pięciu latach i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

TV Trwam News

drukuj