Będą podwyżki dla żołnierzy?

Żołnierze mogą w przyszłym roku dostać podwyżki od 330 do nawet 550 zł. W najbliższym czasie MON ma podać szczegóły. Trwa uzgadnianie wysokości uposażeń żołnierzy – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Według gazety pieniądze mają pochodzić z budżetu MON, a nie z 2 mld zł na podwyżki dla strefy budżetowej.

Jak zauważa poseł Michał Jach z  sejmowej Komisji Obrony Narodowej, PO zrobi wszystko, by w kampanii pozyskać przychylność kolejnej grupy zawodowej. Pojawia się jednak pytanie dlaczego rząd PO-PSL przez osiem lat nie znalazł środków na podwyżki dla żołnierzy.

 – Kierownictwo MON-u będzie musiało znaleźć gdzieś te pieniądze i po prostu, jak to zwykle przez osiem lat bywało, pójdzie to kosztem modernizacji technicznej, bo będzie to dosyć znacząca kwota, czyli MON zabierze z modernizacji technicznej i to już oczywiście przyszłego rządu, a nie swojego. Chcę przypomnieć, że MON w 2014 roku z budżetu nie wykorzystał prawie 570 mln zł. Wtedy w ogóle nawet przez myśl nie przeszło, żeby podnieść wynagrodzenie żołnierzom. Natomiast  teraz przy wyborach, gdy zaczyna się walić grunt pod nogami, wymyślili taką oprawę, żeby w ten sposób jakoś przekupić trochę wojska. Ja myślę, że żołnierze się na to nabrać nie dadzą – mówi poseł Michał Jach.

Podwyżki będą się wiązały ze wzrostem wskaźnika kwoty bazowej. Prezydent Bronisław Komorowski ma się jeszcze w tej sprawie  konsultować z rządem, który określa, na jaką wysokość pozwala budżet.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl