Próba atakowania Andrzeja Dudy zmyślonym cytatem

W internecie krąży zmyślony cytat dotyczący poglądów Andrzeja Dudy na emigrację. Prezydentowi elektowi przypisano słowa, których nigdy nie wypowiedział, że emigranci to zdrajcy narodu dla których nie ma miejsca w naszym kraju.

Nieprawdziwe informacje pojawiły się na sympatyzującym z Platformą Obywatelską profilu facebook-owym „Nie lubię PiS”. Autorzy wpisu sugerują, że materiał pochodzi z portalu Onet.pl, jednak tam nie ma takiego artykułu.

Ponadto sam portal podkreśla, że redakcja nie ma nic wspólnego z cytatem.

Paweł Szefernaker, szef kampanii internetowej w sztabie Andrzeja Dudy mówi, że należy przeciwdziałać upowszechnianiu takich materiałów.

– Musimy z tym walczyć. Są ku temu różnego rodzaju formalne i nieformalne możliwości. Myślę, że jest to także dobry moment, żeby wszystkich, którzy korzystają z internetu, wszystkich, którzy korzystają na co dzień z facebooka – także tych, którzy mieszkają poza granicami Polski – prosić o to, aby starali się to zło zdławić w zarodku. Jeżeli widzimy te nieprawdziwe informacje, zgłaszajmy je do administratorów tych portali –zachęca Paweł Szefernaker.

Warto przypomnieć że na początku miesiąca media informowały, że PO wynajęła hejterów, którzy mają krytykować w internecie działania prezydenta elekta Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl