fot. Tomasz Strąg

Próba atakowania Andrzeja Dudy zmyślonym cytatem

W internecie krąży zmyślony cytat dotyczący poglądów Andrzeja Dudy na emigrację. Prezydentowi elektowi przypisano słowa, których nigdy nie wypowiedział, że emigranci to zdrajcy narodu dla których nie ma miejsca w naszym kraju.

Nieprawdziwe informacje pojawiły się na sympatyzującym z Platformą Obywatelską profilu facebook-owym „Nie lubię PiS”. Autorzy wpisu sugerują, że materiał pochodzi z portalu Onet.pl, jednak tam nie ma takiego artykułu.

Ponadto sam portal podkreśla, że redakcja nie ma nic wspólnego z cytatem.

Paweł Szefernaker, szef kampanii internetowej w sztabie Andrzeja Dudy mówi, że należy przeciwdziałać upowszechnianiu takich materiałów.

– Musimy z tym walczyć. Są ku temu różnego rodzaju formalne i nieformalne możliwości. Myślę, że jest to także dobry moment, żeby wszystkich, którzy korzystają z internetu, wszystkich, którzy korzystają na co dzień z facebooka – także tych, którzy mieszkają poza granicami Polski – prosić o to, aby starali się to zło zdławić w zarodku. Jeżeli widzimy te nieprawdziwe informacje, zgłaszajmy je do administratorów tych portali –zachęca Paweł Szefernaker.

Warto przypomnieć że na początku miesiąca media informowały, że PO wynajęła hejterów, którzy mają krytykować w internecie działania prezydenta elekta Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj