Beata Kempa zapowiada bilans otwarcia w KPRM

Będzie bilans otwarcia w Kancelarii Premiera – zapowiedziała poseł Beata Kempa, przyszła szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Wskazała ona, że niezbędna jest wiedza dotycząca stanu Kancelarii Premiera jaką nowy rząd zastaje po ustępującej premier Ewie Kopacz. Minister Beata Kempa nie wykluczyła także przeprowadzenia audytu.

Konieczne jest to ze względu na, m.in. zadania, jakie sobie założyła premier Beata Szydło – mówi poseł, a niedługo minister Beata Kempa, przyszła szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

– Powinien być bardzo dokładnie opracowany i opisany, podany do publicznej wiadomości z zachowaniem wszystkich przepisów prawa w tym zakresie. Takie dokonanie wydolności struktury, też organizacyjnej, która jest w tym kształcie, tak aby ewentualnie przygotować funkcjonowanie KPRM tak, aby służyła ona jednostce, która będzie zabezpieczać prawidłowy tok pracy rządu w postaci niezakłóconej i w sposób jak najbardziej profesjonalny – podkreśliła Beata Kempa.

Poseł Beata Kempa będzie także dążyła do wzmocnienia Komitetu Stałego Rady Ministrów. Jak napisał jeden z portali ma być to koło zamachowe nowej administracji.

Najprawdopodobniej nowa szefowa kancelarii będzie też chciała, by projekty ustaw powstawały w ministerstwach, a nie – jak dotychczas – w Kancelarii Premiera w Rządowym Centrum Legislacji.

 

RIRM

drukuj