Beata Kempa: Radio Maryja zawsze przy Bogu, Kościele i Ojczyźnie

 


Pobierz

Pobierz

Wystąpienie szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy na toruńskich obchodach 24. rocznicy powstania Radia Maryja.

Przewielebni Księża Arcybiskupi, Księże Celebransie, przewielebni Księża Biskupi, szanowni Księża, wszyscy Duchowni, nasi Przewodnicy, wszystkie władze według godności urzędów, drogi Ojcze Dyrektorze i kochana Rodzino Radia Maryja.

Umocowana i upoważniona przez panią premier Beatę Szydło – która do ostatniej chwili była pewna, że będzie tutaj dzisiaj z nami, że również będzie jej dane dziękować i łączyć się w tym dziękczynieniu z całą Rodziną Radia Maryja za te 24 lata wielkiej posługi Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie – (…), niech mi będzie wolno, z upoważnienia pani premier, prosić o przyjęcie życzeń i gratulacji, ale nade wszystko życzeń wielkiego zdrowia, bo to dzieło i prowadzenie tego dzieła wymaga wielkiej odporności i wielkiego zdrowia, i również dobrych ludzi na swojej drodze. Pani premier przekazuje właśnie te życzenia na ręce Ojca Dyrektora dla całej Rodziny Radia Maryja – i tej dzisiaj w Toruniu, i tej, która łączy się w domach, i tej w granicach naszego kraju, ale też wszystkich tych, którzy dziś łączą się z nami w tym dziękczynieniu na całym świecie.

Ojcze Dyrektorze i cała Rodzino Radia Maryja. Pani premier pragnie zapewnić – dopinając harmonogram wszystkich tych elementów, realizację tych spraw, na które cała drużyna Prawa i Sprawiedliwości idąc do wyborów umówiła się z polskim narodem – że dotrzymamy słowa.

Wszystkie te dobre słowa dla pani premier, które słyszymy od państwa na co dzień, również dzisiaj, zapewniam – przekażę.

Była wśród nich taka prośba do pani premier: nie cofnijcie się ani na krok – to w kontekście tych słów, które były również do Ojca Dyrektora skierowane 24 lata temu. Przekażę te słowa.

Pan prezes Jarosław Kaczyński w dniu, kiedy wygraliśmy wybory, bez cienia triumfalizmu zaprosił wszystkich do biało-czerwonej drużyny dl Polski. Pani premier podczas expose zaprosiła również wszystkich do tej biało-czerwonej drużyny. I chcę przekazać od pani premier to, że Rodzina Radia Maryja jest kręgosłupem tej biało-czerwonej drużyny, że zawsze stoi przy Bogu, przy Kościele, przy Ojczyźnie. I do zawołania: „Alleluja i do przodu” my dodajemy „Damy radę!”.

Szczęść Boże!

Beata Kempa

drukuj