fot. M.Matuszak

Życzenia nadesłane do Radia Maryja

Do Radia Maryja napłynęły życzenia z okazji 24. rocznicy powstania tej katolickiej rozgłośni.

Nadesłali je: ks. kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski, ks. kard. Stanisław Ryłko – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Życzenia nadesłało także KSD.

Życzenia ks. kard. Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego

Radio Maryja i Telewizja Trwam są potrzebne. Są potrzebne społeczeństwu polskiemu. I dobrze, że są.

Myślę, że Radio Maryja ma duży wkład dzisiaj w duchowość Polaków i wyrównuje pewne „przegięcia”, jeśli chodzi o środki prywatne czy publiczne, świeckie.

Rozmawiam z ludźmi, z księżmi, z biskupami i są wdzięczni za to, że jest ten głos, że jest ten obraz. Chociażby teraz – Papież w Afryce. Kto to transmituje? Jest dużo ludzi, którzy się interesują podróżami Papieża, jego wypowiedziami. Jesteśmy wdzięczni za to. Jesteśmy wdzięczni fundatorowi, wdzięczni zakonowi i wdzięczni wszystkim, którzy tam pracują i przyczyniają się do tego, aby ten głos dochodził do ludzi.

Szczęść Boże


Życzenia ks. kard. Stanisława Ryłko, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Świeckich

 

Myślę, że jednym z wielkich wyzwań dla katolicyzmu w ogóle jest kwestia wychowania do wiary, jest kwestia przekazu wiary i jest kwesta poznawania wiary. Dlatego, iż w dzisiejszych czasach, na polu obojętności religijnej, na polu światopoglądu materialistycznego jest wielkie ryzyko odchodzenia od wiary.

Myślę, że wielkim darem, jaki Radio Maryja ofiaruje Kościołowi i Polsce jest właśnie przekaz wiary. Katecheza wiary.

Wielokrotnie miałem możliwość przy różnych okazjach przysłuchiwać się katechezom na temat wiary i późniejszym reakcjom słuchaczy na ten przekaz. Widać, jak jest on skuteczny. Widać, jak dziś Polska tego przekazu potrzebuje. Stąd moje najlepsze życzenia. Idźcie tą drogą i bądźcie właśnie tym katolickim głosem wiary w każdym domu, w każdej polskiej rodzinie.

Szczęść Boże


Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy przesyła życzenia w związku z rocznicą powstania Radia Maryja. „ Nie ma w świecie drugiego tak działającego medium katolickiego i społecznego” – podkreśla Prezes KSD Anna Dąbrowska.

Życzenia

Kliknij, aby powiększyć

drukuj