fot. pixabay.com

BBN: doradcy prezydenta rozpoczynają wizytę w Waszyngtonie

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Jacek Siewiera, oraz szef Biura Polityki Międzynarodowej, Marcin Przydacz, rozpoczynają wizytę w USA, gdzie będą rozmawiać m.in. o dwustronnej współpracy wojskowej i koordynacji wsparcia dla Ukrainy – poinformowało w czwartek BBN.

„Prezydenccy doradcy ds. bezpieczeństwa minister Jacek Siewiera oraz spraw zagranicznych Marcin Przydacz rozpoczynają dziś wizytę w Waszyngtonie” – przekazało Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Według zapowiedzi prezydenccy doradcy odbędą spotkania m.in. w Białym Domu, Departamencie Stanu oraz Pentagonie.

„Rozmowy dotyczyć będą polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej, rosyjskiej agresji i koordynacji pomocy dla Ukrainy, obejmującej uzbrojenie produkcji zachodniej, oraz agendy lipcowego szczytu NATO w Wilnie” – podało Biuro.

W ramach wizyty planowane są także szersze konsultacje w formacie doradców ds. bezpieczeństwa narodowego z Polski, USA, Litwy, Łotwy oraz Estonii.

Wizytę wraz z szefem BBN zapowiedział wcześniej Marcin Przydacz, który do Waszyngtonu udaje się z Łotwy, gdzie towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w trzydniowej oficjalnej wizycie. Prezydencki minister ma się spotkać z zastępcą sekretarza stanu, Wendy Sherman, i innymi amerykańskimi politykami, think tankami i mediami.

O swojej wizycie szef Biura Polityki Międzynarodowej mówił niedługo po informacjach amerykańskich mediów, że prezydent USA, Joe Biden, rozważa wizytę w Europie w czasie rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego, a jednym z miejsc, które może odwiedzić, jest Polska.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl