fot. pixabay.com

Austria: wydalono czterech rosyjskich dyplomatów

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Austrii nakazało w czwartek wyjazd z kraju czterem rosyjskim dyplomatom – informuje redakcja Politico. Rosjanie mają opuścić Wiedeń do 8 lutego.

W skierowanym do dziennikarzy materiale prasowym MSZ Austrii poinformował lakonicznie, że działania czterech dyplomatów były „sprzeczne z ich statusem dyplomatycznym”, co spowodowało, że zostali uznani „za osoby niepożądane”.

Stolica Austrii jest od kilkudziesięciu lat uważana za centrum międzynarodowego szpiegostwa.

Od czasu inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 2022 roku państwa Europy wydaliły blisko 400 rosyjskich oficerów wywiadu działających pod przykrywką dyplomatyczną – pisze Politico. Jednak zdaniem portalu, powołującego się na zachodnie służby wywiadowcze, była to zaledwie połowa rosyjskich szpiegów występujących w roli dyplomatów.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl