fot. flickr.com

Francja: zatrzymano członka włoskiej mafii ściganego za podwójne morderstwo

W Saint-Etienne w środkowo-wschodniej Francji zatrzymano Edgardo Greco, członka 'Ndranghety, mafii kalabryjskiej, ściganego przez Interpol za podwójne morderstwo – podaje w czwartek AFP, powołując się na źródła zbliżone do śledztwa.

Edgardo Greco został skazany we Włoszech na karę dożywocia za podwójne morderstwo i usiłowanie morderstwa. Po 16 latach poszukiwań został ujęty przez francuską policję dzięki współpracy z włoskimi karabinierami w ramach projektu walki z mafią I-Can, w którym pośredniczy Interpol.

Za mafiosem wystawiono w 2014 roku europejski nakaz aresztowania po skazaniu go przez sąd w Catanzaro, w Kalabrii na południu Włoch, za zbrodnie popełnione w 1991 roku.

Greco zamordował dwóch braci, którzy domagali się większej autonomii w obrębie klanu Cosenza; ich ciała nie zostały nigdy odnalezione.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl