fot. PAP

„Bardzo liczymy na obecność wojsk NATO w Polsce”

Trzeba szybko zabezpieczyć Polskę przed ekspansjonizmem rosyjskim – powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes PiS akcentował podczas konferencji prasowej, że  wiele dziś wskazuje na to, iż prezydent Putin ma ambicje podobne do tych, jakie mieli europejscy zdobywcy.

Jarosław Kaczyński wskazał, że potrzebne jest pogłębienie polsko-amerykańskiego partnerstwa w ramach NATO.

– Trzeba szybko zabezpieczyć Polskę. W żadnym wypadku nie możemy być członkiem NATO klasy B, tzn. że jakiekolwiek ograniczenia dotyczące obecności wojsk NATO na terytorium Polski muszą być zniesione i to w sposób praktyczny. Te wojska powinny tutaj być. Bardzo na to liczymy, do tego będziemy dążyć wszelkiego rodzaju metodami. Jest jeszcze pytanie: jakie to powinny być wojska? To powinny być wojska amerykańskie – z tego względu, że atak na wojska amerykańskie jest z całą pewnością barierą nie do przekroczenia, nawet dla pełnego ambicji ekspansjonistycznych Putina – mówił prezes PiS-u.

Prezes PiS mówił też, że  najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby, aby wojska polskie i amerykańskie miały w naszym kraju wspólne bazy. Kolejna propozycja PiS to powołanie wspólnych brygad polsko-amerykańskich.

RIRM

drukuj