fot. twitter.com

Bank Pocztowy dołącza do instytucji finansowych oferujących klientom zawieszenie rat kredytów

Bank Pocztowy dołącza do instytucji finansowych oferujących klientom zawieszenie rat kredytów i wprowadza wakacje kredytowe w okresie pandemii.

Bank Pocztowy oferuje możliwość zawieszenia rat kapitałowych przy spłacie kredytów i pożyczek gotówkowych oraz hipotecznych na okres do 6 miesięcy bez dodatkowej opłaty. O wstrzymanie rat można wnioskować zdalnie.

W czasie wakacji kredytowych nadal jednak trzeba spłacać należne za ten okres odsetki. W przypadku kredytu z ubezpieczeniem, gdy składka płatna jest w ratach, spłata rat składki ubezpieczeniowej odbywa się według umowy kredytowej.

Wakacje kredytowe w okresie pandemii to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów – mówi prezes Banku Pocztowego Robert Kuraszkiewicz.

– Epidemia koronawirusa dotyka wszystkich dziedzin życia. Mam nadzieję, że wakacje kredytowe oferowane przez sektor bankowy, również Bank Pocztowy, ułatwią funkcjonowanie Polakom w najbliższych miesiącach. Chciałbym też zauważyć, że formalności związane z wnioskiem o tzw. wakacje kredytowe uprościliśmy do niezbędnego minimum – podkreśla Robert Kuraszkiewicz.

Zawieszenie rat kredytowych na czas pandemii oferują też między innymi PKO BP, Pekao S.A., ING Bank Śląski, Santander Bank Polska czy Bank Millennium.

Przewodniczący KNF przestrzega jednak kredytobiorców, by mieli świadomość, że to rozwiązanie nie zawsze będzie zupełnie bezkosztowe. Jacek Jastrzębski powiedział jednej z gazet, że może się zdarzyć, iż bardziej opłacalne jest obsługiwanie kredytu na bieżąco niż zawieszenie go.

RIRM

drukuj