Hiszpania: Dzień Życia pod hasłem “Siewcy nadziei”

W Hiszpanii Dzień Życia przebiega pod hasłem “Siewcy nadziei”. To tytuł dokumentu, który Komisja ds. Rodziny i Obrony Życia Episkopatu przedstawiła w grudniu ubiegłego roku. Dotyczy on przyjęcia, ochrony i towarzyszeniu w ostatnim etapie życia.

„Celebracja Wcielenia naszego Pana Jezusa Chrystusa ma w tym roku szczególną motywację. W obecnych okolicznościach jako chrześcijanie powinniśmy być w naszym środowisku – słowem i czynem – siewcami nadziei, pokoju i radości. Jest powód, aby nie stracić głębokiej radości i nadziei: Pan jest z Tobą” – czytamy w przesłaniu księży biskupów.

Dla rodzin jest to czas, „aby troszczyć się wzajemnie o siebie i praktykować miłosierdzie w rodzinie i wobec najbliższych, rozpoczynając od dzieła miłosierdzia, które nazywa się >>znosić cierpliwie wady bliźniego<<”.

Szczególnie kapłani są siewcami nadziei, przede wszystkim dla najbardziej potrzebujących.

„Kapłan, podobnie jak Jezus Chrystus, nie może uciec, ani schować się przed Krzyżem, ale ukazuje społeczeństwu, że Kościół także opowiada się razem z nim za życiem” – wskazują hiszpańscy biskupi.

Dzięki osobom zakonnym i tak wielu ludziom, którzy podtrzymują działalność charytatywną w czasie pandemii, nie ma „wykluczonych”. Jest “Kościół, który troszczy się o to, by nikt nie był opuszczony, ani wykluczony z listy braci”.

Podczas Dnia Życia “musimy pamiętać w sposób szczególny o całym personelu medycznym, który poprzez swoje oddanie i dobrą pracę zasiewa nadzieję”.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj