fot. PAP/Rafał Guz

Bank PKO BP wprowadza konto oszczędnościowe na cele mieszkaniowe

Od dziś w banku PKO BP można założyć konto oszczędnościowe na cele mieszkaniowe. Na konferencji prasowej poinformował o tym minister rozwoju i technologii, Waldemar Buda.

Konto mieszkaniowe to obok „Bezpiecznego kredytu dwa procent” drugi filar rządowego programu Pierwsze mieszkanie. W ramach rozwiązania można odkładać od 500 zł do dwóch tysięcy zł miesięcznie.

Oprocentowanie oszczędności jest zgodne z ofertą danego banku, a za systematyczne oszczędzanie państwo będzie wypłacać premię w wysokości rocznego wskaźnika inflacji. Minister Waldemar Buda powiedział, że konto mieszkaniowe to bardzo atrakcyjna forma dla osób przygotowujących się do zakupu pierwszego mieszkania.

– To jest najatrakcyjniejszy produkt, jaki jest na rynku polskim, ale również europejskim. Badaliśmy to. Nawet Czesi pisali, że chcieliby mieć taki instrument u siebie. Na obecny moment to jest kilkanaście procent oprocentowania środków, które oszczędzamy na cele mieszkaniowe. Zaproponowaliśmy tutaj wskaźnik inflacyjny, dlatego żeby realnie przybliżać się do zakupu mieszkania – wyjaśnił Waldemar Buda.

Okres oszczędzania na koncie wynosi od trzech do 10 lat. Wcześniej możliwość jego założenia oferowały tylko Alior Bank oraz bank Pekao S.A. Dotąd z tej możliwości skorzystało ponad tysiąc osób.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl