fot. Tomasz Strąg

B. Szydło: W poniedziałek ruszy pomoc dla powodzian

W poniedziałek ruszy pomoc dla poszkodowanych przed powódź mieszkańców i samorządów – powiedziała w niedzielę posłanka do Parlamentu Europejskiego Beata Szydło podczas wizyty w Węglówce w woj. małopolskim.

Europoseł w rozmowie z TVP zaznaczyła, że sytuacja w Małopolsce jest bardzo trudna, „ciągle pada deszcz, a zapowiedzi są nienajlepsze”.

Wskazała też, że od poniedziałku zaczną być przekazywane środki dla mieszkańców dotkniętych powodzią, a także dla samorządów, m.in na zabezpieczanie usuwisk, zniszczonych dróg.

„Mam sygnał od marszałka województwa małopolskiego, że jutro zarząd województwa, zgodnie z życzeniami pana prezydenta Andrzeja Dudy będzie podejmował decyzje o pomocy finansowej” – wskazała była premier i dodała, też że prezydent w poniedziałek będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o środkach pomocowych dla regionu.

Beata Szydło, powołując się na deklarację prezydenta Andrzeja Dudy, powiedziała, że „mieszkańcy nie zostaną pozostawieni sami sobie”. Wskazała, że o konieczności wsparcia rozmawiał również z samorządowcami m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Będziemy starali się pomagać jak to będzie możliwe, nikt nie zostanie bez pomocy” – zapewniła.

PAP

drukuj