B. Szydło: Trzeba podjąć zdecydowane działania przeciwko terroryzmowi

Gesty i pamięć o ofiarach są bardzo ważne, ale przede wszystkim dziś Europa musi się zjednoczyć w skutecznej walce przeciwko terroryzmowi – powiedziała premier Beata Szydło.

Wcześniej szefowa rządu przy Ambasadzie Belgijskiej w Warszawie złożyła kwiaty, a następnie wpisała się do księgi kondolencyjnej.

Nie możemy się bać, trzeba skończyć z plagą terroryzmu, przeprowadzić bardzo poważną rozmowę jakie środki podjąć, by skończyć z terroryzmem w Europie – mówiła premier Beata Szydło.

– Trzeba powiedzieć: „dość”, trzeba zacząć skutecznie działać, ponieważ terroryści zaczynają coraz bardziej bezkarnie poczynać sobie w Europie. To są kolejne ataki, w każdej chwili może dojść do kolejnych i musimy się temu zdecydowanie, mocno i jasno przeciwstawić. Trzeba przede wszystkim w tej chwili jednoczyć się we wspólnym poszukiwaniu skutecznych środków, które pozwolą nam przeciwstawić się tej pladze, która zaczyna trawić coraz bardziej Europę – podkreśliła premier Beata Szydło.

W Belgii obowiązuje żałoba narodowa. W zamachach terrorystycznych w Brukseli na lotnisku międzynarodowym oraz stacji metra zginęły co najmniej 34 osoby, a ponad 200 zostało rannych.

W listopadzie w serii zamachów w Paryżu zginęło blisko 130 osób, a ponad 300 zostało rannych. Do obydwu zamachów przyznali się dżihadyści z samozwańczego Państwa Islamskiego, którzy zapowiedzieli kolejne ataki.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl