B. Szydło: podczas szczytu uzyskaliśmy dla Polski więcej niż zakładaliśmy

Szczyt NATO w Warszawie był ogromnym sukcesem Polski – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu na wspólnej konferencji z ministrami obrony, spraw zagranicznych oraz spraw wewnętrznych i administracji podsumowała szczyt Sojuszu w Warszawie.

Premier zaznaczyła, że to wydarzenie, które przejdzie do historii jako szczyt, który narysował nową mapę bezpieczeństwa światowego i wzmocnił bezpieczeństwo Polski.

Realnie będziemy mieli obecność NATO na terenie Polski. Zostały wypełnione te wszystkie założenia, które przyjęliśmy jako strategiczne dla naszego państwa przed rozpoczęciem szczytu. One zostały nie tylko wypełnione, ale udało się w tych negocjacjach i w końcowych rozstrzygnięciach, które zapadły tutaj w Warszawie, uzyskać dla Polski o wiele więcej – podkreśliła premier Beata Szydło.

Premier zaznaczyła, że szczyt NATO był też ogromnym sukcesem organizacyjnym. Premier podziękowała też poszczególnym ministrom za ich pracę przy zorganizowaniu spotkania.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wskazał, że na ten szczyt czekały pokolenia Polaków.

Z punktu widzenia polskiej racji stanu i historii Polski, jest to wydarzenie, na które czekały pokolenia Polaków (…) marząc o tym, byśmy wreszcie mogli być bezpieczni, byśmy to my w Polsce sami decydowali, jakie armie będą nas broniły, a jakich sojuszników nie bardzo sobie życzymy. Z punktu widzenia NATO jest to reorientacja dotychczasowej struktury i dotychczasowego wysiłku tej wielkiej, blisko miliardowej, społeczności, która nastawiła się na obronę flanki wschodniej i południowej – powiedział minister Antoni Macierewicz.

W trakcie szczytu przywódcy państw NATO podjęli decyzję m.in. o wzmocnieniu wschodniej flanki Sojuszu poprzez rozmieszczenie czterech batalionów liczących po około 1000 żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl