fot. PAP/Marcin Bielecki

Premier Beata Szydło: Gospodarka morska wraca na polskie wybrzeże

Gospodarka morska wraca na polskie wybrzeże – powiedziała premier Beata Szydło. Szefowa polskiego rządu wygłosiła wykład podczas 4. Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie.

Przypomniała, że resort gospodarki morskiej opracował program odbudowy polskiego przemysłu morskiego i żeglugi śródlądowej. Wyraziła nadzieję, że w tym sektorze zostaną utworzone tysiące miejsc pracy. Liczy, że w projekt włączą się polskie firmy i uczelnie.

Prezes Rady Ministrów poinformowała także, że dziś zostanie podpisany list intencyjny na budowę polskiego promu.

– Gospodarka morska, polski przemysł morski to nie tylko zapowiedzi, to nie tylko program, ale to już są konkretne działania. To jest dowód na to, że jeżeli jest dobry program, są ludzie, którzy z determinacją podejmują działania, to bardzo szybko można osiągnąć te cele, które się zakłada. Trzeba tylko patrzeć w przyszłość, realizować konsekwentnie to, co jest założone i nie bać się podejmować decyzji, odważnych decyzji, które są dobre dla polskiego przemysłu i dla polskiej gospodarki – podkreślała premier Beata Szydło. 

Premier Beata Szydło zwróciła także uwagę, że wczoraj w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie ustawy stoczniowej. Przedsiębiorcy pozytywnie oceniają zawarte w projekcie rozwiązania, które zwalniają ich z płacenia podatku VAT.

Ustawa ma w założeniu pozwolić na podniesienie konkurencyjności naszych stoczni.

4. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie zakończy się jutro.

RIRM

drukuj